ZOO Praha

Dne 9. 9. 2015 se v Praze konal „Den v zoo pro osoby se zdravotním postižením“, kterého jsme se také zúčastnili. Počasí nám při odjezdu z DOZP moc nepřálo. Do autobusu jsme nastupovali za deště. Během cesty se ale umoudřilo a vítala nás slunečná Praha.

Posilnili jsme se svačinou, prohlédli výčet komentovaného krmení a cvičení zvířat, které zoo slibovala za hezkého počasí, zorientovali se v plánku zoologické zahrady a mohli vyrazit. V Zoo Praha můžeme navštívit 12 pavilonů a shlédnout více než 150 expozic. Což bylo nad naše síly. Samozřejmě jsme všechna zvířata neviděli. Mimo jiné jsme navštívili například rezervaci Bororo, viděli lemury, plazy, lední medvědy, hmyz, vydry, indonéskou džungli, různé druhy ptáků, lachtany, ale také slony a hrochy.

V místní restauraci jsme si dali moc dobrý oběd a odpočinuli si. Samozřejmostí bylo také zakoupení drobných upomínkových předmětů s motivy Zoo Praha. V 16 hodin jsme se všichni zdárně sešli u autobusu a vyrazili směr Osek. Počasí nám vydrželo celou dobu „výletování“ po zoo a začalo pršet až v momentě, kdy jsme všichni seděli v autobuse. Výlet jsme si užili tak, jak se na výletníky sluší a patří.

 

Radka Flíčková

 Přidejte svůj komentář

 Jméno, přezdívka, nebo třeba +++ ;-) :
 E-mail (nemusíte vyplňovat):
 Přidejte svůj komentář ( nebo cokoliv co máte na srdci )
 úsměv spiklenecké mrknutí řehot hlasitý smích úšklebek neutrální výraz smutek pláč naštvání stydí se brýle
 údiv vyplazuje jazyk cože polibek andílek palec tučně  kurzíva  podtrženě  

KomentářePříspěvek zatím nikdo nekomentoval, buďte první :-)


FotoPár slov o našem Domovu

Tradice poskytování sociálních služeb zde začala už v roce 1955.

 


FotoModerní budovy

Celý areál DOZP Osek prošel v letech 1999-2002 rozsáhlou přestavbou. 
Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací